Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiego komisariatu wyprowadzili starszego mężczyznę z płonącego budynku

Data publikacji 06.02.2024

W nocy podczas minionego weekendu policjanci interweniowali podczas pożarów, do których doszło w budynkach mieszkalnych. W trakcie jednego z nich na terenie wrocławskiej Leśnicy mundurowi przybyli pierwsi na miejsce. Od osób znajdujących się na zewnątrz usłyszeli, że w środku na piętrze budynku pozostał członek ich rodziny. Miał to być starszy mężczyzna z niepełnosprawnością. Funkcjonariusze bez wahania weszli do środka budynku, w którym panowało już dość duże zadymienie ograniczające widoczność. Pomimo protestów ze strony mężczyzny wyprowadzili go na zewnątrz, ratując tym samym jego życie. Ta interwencja, choć bardzo niebezpieczna miała swój szczęśliwy finał i kolejny raz pokazała, że policjanci to ludzie, którzy bez wahania wkroczą tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnicy podjęli skuteczną interwencję w jednym z domów, gdzie pojawił się ogień. Jeszcze przed przyjazdem strażaków policjanci ewakuowali z pokoju znajdującego się na piętrze budynku mężczyznę, który dodatkowo swoim zachowaniem utrudniał tę czynność.

Okazało się, że najprawdopodobniej od pieca znajdującego się w jednym z pomieszczeń powstał pożar. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a policjanci pomimo protestów ze strony wyprowadzanego 70-latka skutecznie wydostali go na zewnątrz, ratując tym samym jego życie.

To oczywiście jedna z kilkuset interwencji (tyle dobowo realizują wrocławscy policjanci), w której funkcjonariusze wzorowo zrealizowali swoje główne zadanie - ochronili ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony