Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali dwóch mężczyzn z płonącego budynku

Data publikacji 07.02.2024

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z wydziału prewencji bełchatowskiej komendy, sierżanta Damiana Krawczyka oraz starszego posterunkowego Marka Konopki, prawdopodobnie uratowało życie dwóm mężczyznom, którzy znajdowali się w płonącym budynku. Dzięki sprawnej ewakuacji podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

6 lutego 2024 roku około godziny 22:50 dyżurny bełchatowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o płonącym budynku przy ulicy Pabianickiej w Bełchatowie. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że pali się dach trzypiętrowego hotelu. Na miejscu trwała już akcja gaśnicza. Według informacji przekazanych przez osoby, które samodzielnie opuściły hotel, w budynku przybywało 9 mieszkańców.

Po sprawdzeniu okazało się, że dwóch mężczyzn brakuje. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o wejściu do budynku i sprawdzeniu, czy znajdują się tam jakieś osoby. W trakcie penetracji pomieszczeń, w pokoju na parterze zauważyli dwóch śpiących mężczyzn. Panowało tam duże zadymienie, a osoby nie reagowały na zadawane pytania. Policjanci niezwłocznie wyprowadzili je z budynku, a na zewnątrz zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji.

Dzięki sprawnej i szybkiej akcji bełchatowskich funkcjonariuszy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony