Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla pyskowickich kryminalnych

Data publikacji 07.02.2024

Najlepszą nagrodą dla policjantów za wykonaną pracę jest wdzięczność osób, którym pomogli. Pyskowiccy policjanci otrzymali podziękowania od matki jednego z dwóch nastolatków, którzy zostali napadnięci przez młodocianych pseudokibiców jednego ze śląskich klubów. Sprawcy rozboju krótko po napaści zostali zatrzymani przez policjantów.

Do komendanta pyskowickiego komisariatu wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy natychmiast po otrzymaniu informacji o rozboju pojawili się na miejscu. 22 stycznia w Pyskowicach dwóch wracających z treningu 15-latków zostało zaatakowanych przez czwórkę, jak się później okazało — rówieśników. Ci jednak nie wracali z zajęć sportowych, lecz szukali zaczepki. Pretekst szybko się znalazł - było to kibicowanie innemu niż napastnicy klubowi. Dwóch z czterech młodocianych pseudokibiców wykazało się szczególną agresją werbalną, żądając oddania toreb i grożąc przy tym przedmiotem przypominającym pałkę. Napastnicy uciekli razem ze skradzionym mieniem. Wartość każdej ze skradzionych toreb wraz z zawartością wyceniono na prawie 2000 złotych.

Nieletni prawdopodobnie sądzili, że pozostaną bezkarni. Nie wiedzieli jednak, że przestępstwo, którego się dopuścili, jest jednym z najsurowiej karanych czynów, a wykrywalność od wielu lat przekracza 90 procent. Niech to będzie przestrogą dla potencjalnych naśladowców.

Nasi policjanci szybko wytypowali, namierzyli i zatrzymali sprawców rozboju. Odzyskali również skradzione mienie. Sprawą czwórki nieletnich zajmują się policjanci z Referatu ds. Nieletnich gliwickiej komendy. Wszyscy odpowiedzą za popełnione przestępstwo przed sądem dla nieletnich.

Matka jednego z okradzionych chłopców doceniła zaangażowanie funkcjonariuszy, a swoją wdzięczność za profesjonalne wykonanie obowiązków służbowych wyraziła w swoim e-mailu, którego treść zamieszczamy poniżej.

(KWP w Katowicach / kp)

zdjęcie przesłanej do policjantów wiadomosci, deskrypcja w załączniku

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony