Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kraśniccy policjanci uratowali kolejne życie

Data publikacji 07.02.2024

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku uratowali życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Mundurowi dotarli na czas do mieszkania, gdzie zastali rannego 53-latka. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy, ludzkie życie zostało uratowane. Mieszkaniec gminy Kraśnik trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się wczoraj wieczorem. Po godzinie 20:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku odebrał telefon od mieszkańca gminy Kraśnik, który poinformował, że chce odebrać sobie życie.

Skierowani na miejsce sierżant sztabowy Piotr Sikora i starszy sierżant Michał Grot niezwłocznie ruszyli na miejsce. Dom był zamknięty, ale w środku paliło się światło.

Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia, mundurowi wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Wewnątrz znajdował się ranny i osłabiony mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli ratowanie jego życia. Do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego. Następnie 53-letniego mężczyznę przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Szybkie działania policjantów, natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja sprawiły, że uratowane zostało kolejne ludzkie życie. 53-latek trafił w szpitalu pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj!

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych zamieszczonych poniżej.

Jeśli jesteś świadkiem, że ktoś próbuje odebrać sobie życie lub czyjeś zachowanie wskazuje na to, że może popełnić samobójstwo — reaguj! Natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112.

Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP w Lublinie / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony