Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 lata życia w ukryciu przerwała wizyta kryminalnych

Data publikacji 09.02.2024

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kryminalnymi z Białogardu zatrzymali w czwartek 47-latka. Mieszkaniec Kielc był poszukiwany listem gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania, które wydał za nim kielecki sąd. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2001 roku. W ręce świętokrzyskich policjantów „wpadł” wczoraj na pomorzu.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to specjalna komórka Wydziału Kryminalnego w Komendach Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach, której funkcjonariusze zajmują się poszukiwaniem osób m.in. na podstawie listów gończych czy europejskich nakazów aresztowania. Wśród osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości był 47-letni kielczanin. Wobec mężczyzny tutejszy sąd za popełnione przestępstwa podrobienia dokumentów, oszustwa i oszustwa kredytowego orzekł karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 7 miesięcy. 47-latek nie spieszył się za kraty i uchylał się od poniesienia odpowiedzialności za popełnione czyny.

W 2001 roku kielecki sąd wydał za nim list gończy, a niedługo potem europejski nakaz aresztowania. Niespełna 23-letnie ukrywanie zakończyło się wczoraj w Koszalinie, gdzie służbową i nieoczekiwaną wizytę poszukiwanemu złożyli świętokrzyscy policjanci. Funkcjonariusze podejrzewają, iż mężczyzna, aby ukryć swoją tożsamość przez te wszystkie lata, posługiwał się podrobionym dokumentem, który ujawnili w domu zatrzymanego. Na posesji, na której przebywał 47-latek, kryminalni znaleźli łącznia 160 gramów suszu, który wstępnie okazał się marihuaną. Zatrzymany kielczanin po wielu latach ukrywania się trafił za kraty, gdzie odbywa zasądzoną karę.

Dodatkowo przyjdzie mu również odpowiedzieć za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / kc)

Powrót na górę strony