Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci ze Śródmieścia uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 09.02.2024

Chciał skoczyć z okna wieżowca i odebrać sobie życie. Wiadomość o tym zdarzeniu niezwłocznie przekazał wrocławskim policjantom Oficer Dyżurny. Na szczęście funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu podejmując profesjonalne i skuteczne działania zdążyli nie dopuścić do tej sytuacji udzielając odpowiedniej pomocy pokrzywdzonemu. 41-latek trafił pod opiekę specjalistów.

Do dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie, o tym, że mężczyzna siedzący na parapecie wieżowca najprawdopodobniej chce z niego skoczyć. W związku z tym na miejsce pilnie skierowani zostali  funkcjonariusze z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu.

Kryminalni po dotarciu na miejsce zastali opisaną wyżej sytuację. W związku z tym, że istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny jeden z policjantów rozpoczął z nim rozmowę, a drugi w odpowiednim momencie chwycił desperata, aby uniemożliwić mu skok z dużej wysokości. Profesjonalne i skuteczne działania zakończyły się sukcesem. Na szczęście nikomu nic poważnego w tej sytuacji się nie stało.

Powodem tak dramatycznej decyzji  miały być problemy osobiste. 41-latek trafił pod opiekę specjalistów.

Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby korzystać z pomocy, zanim podejmie się decyzje o ostatnim, nieodwracalnym kroku. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony