Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał XIV Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja

Data publikacji 10.02.2024

9 lutego 2024 r. był ostatnim dniem XIV Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. Decydujące mecze rozegrały się w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego m.st. Warszawy w dzielnicy Bielany. Wieczorem odbyła się ceremonia zakończenia turnieju.

Piłkarski turniej organizowany jest ku czci podkom. Andrzeja Struja, bohaterskiego policjanta, który 10 lutego 2010 r. zginął od ciosów nożem, gdy podczas urlopu interweniował wobec dwóch agresywnych bandytów. Pomysłodawcami takiego właśnie, sportowego, unieśmiertelnienia stołecznego funkcjonariusza są mł. insp. w st. spocz. Andrzej „Pułko” Kuczyński z Biura Komunikacji Społecznej KGP oraz legendarny selekcjoner i zawodnik Andrzej Strejlau.

XIV Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom Andrzeja Struja został uroczyście otwarty we worek 6 lutego br. w Centrum Olimpijskim  im. Jana Pawła II - siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Następnie 92 drużyny z całej Polski i z zagranicy rywalizowały na stołecznych boiskach w halach sportowych o palmę pierwszeństwa. Oprócz krajowych ekip do rywalizacji stanęły także reprezentacje z: Ukrainy, Czech Słowacji i Rumunii.

Po trzech dniach rozgrywek poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych  kategoriach. Dwanaście zespołów kobiecych rywalizowało w jednej kategorii OPEN. Mężczyźni startowali w dwóch: OPEN - 59 ekip i 35 +, gdzie zmierzyło się 21 drużyn.

Podczas gali zakończenia XIV Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom Andrzeja Struja obecni byli m.in.: nadinsp. Paweł Dzierżak Komendant Stołeczny Policji, Grzegorz Pietruczuk burmistrz dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, insp. Mariusz Kudela zastępca Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, insp. Krzysztof Sowiński zastępca Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Nie mogło oczywiście zabraknąć Andrzeja Strejlaua i Andrzeja „Pułko” Kuczyńskiego.  

- Chciałbym przede wszystkim podziękować zawodnikom, którzy stanowią serce tego turnieju i którzy to serce pokazali na parkiecie - powiedział nadinsp. Paweł Dzierżak, który reprezentował Komendanta Głównego Policji. - Dziękuję za grę w duchu sportowej rywalizacji i za pamięć o naszym koledze, który zginął. Dziękuję też organizatorom, wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tego turnieju. 

Głos zabrali również Grzegorz Pietruczuk i Andrzej Strejlau, którzy podkreślili wagę tego turnieju i jego doniosłe przesłanie.

W turniejowej kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna KWP w Łodzi, drugie Reprezentacja Policji Republiki Czeskiej, a trzecie ekipa z KWP w Poznaniu. Rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszą bramkarką zastała Adrianna Raś z KWP w Poznaniu. Zdobywczyni dziewięciu goli  Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi otrzymała statuetkę dla najlepszej strzelczyni turnieju. Najlepszą zawodniczką wybrano Terezę Lebrovą z Republiki Czeskiej.

Wśród panów powyżej 35 lat triumfowała Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Krajowej Administracji Skarbowej, a na trzecim zespół Wojsk Obrony Terytorialnej.

Najskuteczniejszym bramkarzem w tej kategorii okazał się Marcin Jaskółowski z Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej, najcelniejszym strzelcem jego kolega z zespołu Mateusz Orzechowski, a najlepszym zawodnikiem Czesław Gazul z drużyny WOT.

W najliczniejszej kategorii OPEN mężczyzn pierwsze miejsce wywalczyła ekipa 16 Dywizji Zmechanizowanej  z Olsztyna. Drugie przypadło w udziale reprezentacji KWP w Łodzi, a bój o trzecią lokatę wygrała drużyna Marynarki Wojennej.

W tej kategorii najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Kleczkowskiego z 16 Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie. Hubert Molski  z tej samej jednostki został najlepszym strzelcem, a Krystian Robak z KWP w Łodzi najlepszym zawodnikiem memoriału.

Drużyną Fair Play jednogłośnie wybrano piłkarzy z Winnicy na Ukrainie, którzy tak naprawdę powinni startować w kategorii 60+, gdyż tylko mężczyźni w takim wieku mogą bez przeszkód wyjechać z ogarniętego wojną kraju. Zespół złożony z emerytowanych policjantów włożył w grę całe swoje serce, a musiał mierzyć się z zawodnikami niemal dwukrotnie młodszymi. Zarząd Główny NSZZP uhonorował Ukraińców Krzyżem Niepodległości Klasy I z Gwiazdą.

Zawodnikiem Fair Play został Paweł Janiszewski z KW Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, który mimo iż sędzia nie zauważył, że powinien być rzut rożny, sam wskazał, że to po jego podjęciu piłka wypadła za linię.

W przerwach między meczami pokazy umiejętności prezentowały dziewczęta z grupy Bell Arto Cheerleaders Kozminski University. Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod dyrekcją kapelmistrza mł. insp. Janusza Trzepizura zapewniła oprawę muzyczna gali finałowej.

W imieniu Komendanta Głównego Policji formułę o zamknięciu turnieju wypowiedział nadinsp. Paweł Dzierżak Komendant Stołeczny Policji.

Piłkarska  rywalizacja odbywała się pod honorowymi patronatami: Ministra Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Głównymi organizatorami imprezy były: Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, Komenda Stołeczna Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region IPA Centralne Biuro Śledcze i Zarząd Główny NSZZP przy współudziale: Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Policji w Komendzie Głównej Policji, Zarządu Wojewódzkiego NSZZP oraz Urzędów Dzielnic m.st. Warszawy: Bielany, Wola, Praga Północ, Praga Południe, Włochy i Wilanów, gdzie rozgrywano mecze.

Dzięki współpracy Partnerów Głównych: ORLEN, Fundacja KGHM Polska Miedź, InPost, Fundacja LOTTO, Totalizator Sportowy i MODECOM i Partnerów: Żabka Polska, Gerda, Paradyż, Fair Play Plus, Mokpol, Chorten,  i AMK Group Turniej mógł odbyć się na tak wysokim poziomie organizacyjnym, za co serdecznie dziękujemy.

 

Patronem medialnym turnieju była Gazeta Policyjna.

Tekst i zdjęcia: Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna 

 • Gra zawodnik
 • Gra zawodnik
 • Gra zawodnicy
 • Gra zawodnicy
 • Kibice podczas turnieju
 • Cieszynka
 • podziękowanie za grę
 • kibice
 • orkiestra
 • Medale
 • Samochodzik
 • Puchary
 • Zdjecie A Struj
 • Wręczanie medali
 • Zdjęcie z dziećmi
 • Andrzej Strejlau
 • cieszynka
 • Czirliderki
 • Zbiorowe z flagami
 • Finał confetti
Powrót na górę strony