Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Duży przemyt narkotyków udaremniony

Data publikacji 23.07.2006

Lubuscy policjanci zatrzymali kobietę przemycająca narkotyki.

Duży przemyt narkotyków udaremniony25 – letnia warszawianka wpadła w pociągu relacji Warszawa – Berlin. Kobieta próbowała przemycić na zachód Europy 3 kg amfetaminy o wartości 150 tys. złotych. Do zatrzymania doszło na stacji w Rzepinie. Narkotyki były ukryte w specjalnie do tego celu przygotowanych trzech kartonach po sokach owocowych, które znajdowały się w plecaku. Schowki były przygotowane w taki sposób aby z zewnątrz nie wzbudzały żadnych podejrzeń.

Zatrzymanej kobiecie postawiono zarzut przemytu dużych ilości narkotyków. Jeszcze dziś prokurator wystąpi do sądu o aresztowanie zatrzymanej kobiety.

Duży przemyt narkotyków udaremnionyJest to kolejny sukces lubuskich policjantów. W maju zeszłego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie wspólnie ze strażą graniczną udaremnili przemyt 12 kg amfetaminy również w pociągu tej relacji. Zatrzymali wówczas mężczyznę, któremu udowodniono ten przemyt.

Realizacja tego typu spraw jest możliwa tylko dzięki ścisłej współpracy policji polskiej i niemieckiej oraz straży granicznej. Tak też było w przypadku zatrzymania 25-letniej warszawianki. Policjantom w tej sprawie pomogli funkcjonariusze Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej.

Powrót na górę strony