Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies Jatag wraz ze swoją przewodniczką doprowadził prosto pod drzwi złodzieja samochodu

Data publikacji 12.02.2024

W miniony czwartek we Wrocławiu został skradziony pojazd, który po kilku godzinach znaleźli wywiadowcy z komendy miejskiej. Na miejsce skierowany został zespół w następującym składzie: st. asp. Marta Majcherek z psem tropiącym JATAG oraz asp. szt. Paweł Dudar. Po nawęszeniu z dywanika kierowcy owczarek doprowadził pod drzwi mieszkania w jednym z pobliskich bloków. W trakcie czynności trop ten został potwierdzony, a jeszcze ciekawszy okazał się fakt, że domniemany złodziej został wcześniej zatrzymany do innego przestępstwa również przez wrocławskich przewodników.

8 lutego br. nasz policyjny przewodnik wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym zostali skierowani w miejsce, gdzie policjanci odnaleźli skradziony tego samego dnia pojazd. W tego typu sytuacjach, kiedy ślady zapachowe są "świeże" jak najbardziej można i wykorzystuje się do tego psa tropiącego.

W takim właśnie składzie na ulicę Bolesławiecką udała się ekipa z wrocławskiej komendy. Tam policyjny pies patrolowo tropiący o imieniu Jatag podjął trop po uprzednim nawęszeniu dywanika samochodowego od strony kierowcy. Potem doprowadził policjantów pod same drzwi sprawcy tego przestępstwa, a jeszcze ciekawszy okazał się fakt, że domniemany złodziej został wcześniej zatrzymany do innego przestępstwa również przez wrocławskich przewodników.

Za każdym sukcesem stoi przewodnik czworonożnego funkcjonariusza. Ogrom włożonej przez niego pracy z psem zdecydowanie owocuje podczas działań, jednak wymaga to wielu lat regularnych ćwiczeń.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony