Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 12.02.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini, w powiecie chrzanowskim zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy z bankomatu wypłacali pieniądze, pochodzące z oszustwa metodą na BLIK. W chwili zatrzymania mężczyźni mieli przy sobie blisko 47 tys. zł w gotówce. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 9 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini zatrzymali dwóch dwudziestoletnich obywateli Ukrainy zamieszkałych na terenie Śląska, podejrzanych o oszustwo metodą na BLIK. Mężczyźni zostali zaobserwowani przy jednym z bankomatów w Trzebini, gdzie nerwowo kilkukrotnie podchodzili i wypłacali pieniądze. Podczas zatrzymania mieli przy sobie pieniądze w kwocie blisko 47 tys. zł. Gotówka została zabezpieczona. Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszeli zarzut „prania pieniędzy”.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowych aresztowań, na co sąd się przychylił. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

W ostatnich dniach do chrzanowskiej Komendy Powiatowej Policji zgłosiło się wiele osób, które zgłosiły oszustwo lub jego próbę.

Policja kolejny raz apeluje. Zanim przekażemy komukolwiek (rodzinie, znajomym) kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Przed podjęciem takiej decyzji warto zadzwonić do tej osoby i zapytać, czy naprawdę potrzebuje pieniędzy.

Stosujmy również dwuskładniowe uwierzytelnienie swoich kont społecznościowych (spowoduje to więcej trudności w przejęciu naszych kont).

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony