Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2006

Data publikacji 23.07.2006Centralne obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 7:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Mszę świętą w intencji Policji Państwowej celebrował arcybiskup metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

O godz. 10:00 Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski przywitał gości na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ślubowanie na Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie złożyli policjanci z Oddziału Prewencji KWP w Krakowie.

Ponad 80 absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski.

Nowopromowani i ślubujący złożyli kwiaty na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krypcie Zasłużonych Katedry Wawelskiej.

Prezydent RP Lech Kaczyński wręczył zasłużonym policjantom odznaczenia państwowe.

W uroczystościach obok prezydenta RP uczestniczą m.in. przedstawiciele Sejmu, Senatu, kierownictwo MSWiA i KGP, władze samorządowe Krakowa i województwa małopolskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych i stowarzyszeń.

Na krakowskim rynku trwa festyn policyjny, na którym można m.in. zbadać się na wykrywaczu kłamstw, sporządzić własny portret pamięciowy, obejrzeć pokaz antyterrorystów. W Ogrodach Muzeum Archelogicznego o godz. 13:00 rozpoczął się piknik, a o godz. 17:00 w Myślenicach policjanci i aktorzy rozegrają mecz piłki nożnej.

Uroczysta msza św. rozpoczeła obchody Święta Policji także w Warszawie. Została odprawiona w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Komendanta głównego Policji reprezentował I zastępca komendanta stołecznego Policji mł. insp. Jacek Olkowicz. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele MSWiA, samorządów, a także kadra kierownicza stołecznej Policji i mieszkańcy Warszawy.

Mszę św. w intencji policjantów i pracowników Policji odprawił Jego Ekscelencja bp Marian Duś - Krajowy Duszpasterz Policji, który podczas kazania wskazywał na odpowiedzialność, jaka spoczywa na każdym policjancie i wielkim poświęceniu, które jest wpisane w służbę. Mówił także o niebezpieczeństwach wynikających z tego zawodu, podając przykłady postaw policjantów, którzy ratując życie innych oddali swoje.

Dla dziennikarzy: Przemówienie komendanta głównego Policji na centralnych obchodach Święta Policji w Krakowie. plik PDF


Zobacz także: Uroczystość w KGP poświęcona pamięci poległych i pomordowanych policjantów
 
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
  • SP2006
Powrót na górę strony