Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 15.02.2024

Policjanci z Łodzi uratowali 32-latka w kryzysie emocjonalnym. Funkcjonariusze w porę odnaleźli mężczyznę i zapobiegli tragedii.

12 lutego 2024 roku oficer dyżurny bałuckiego komisariatu łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Ogłoszony został alarm dla całej jednostki II Komisariatu Policji w Łodzi. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Sytuacja była bardzo poważne, gdyż w ostatnich dniach wspominał bliskim, że chce odebrać sobie życie. Żona mężczyzny roztrzęsionym głosem powiedziała policjantom, że widziała jak mąż wsiadł do toyoty, po czym odjechał. Bezzwłocznie zadzwoniła wtedy na numer alarmowy 112.

W takich sprawach czas gra decydującą rolę, dlatego mundurowi rozpoczęli skrupulatnie sprawdzanie miejsc, do których mógł udać się mężczyzna. Jadąc ulicą Lutomierską zauważyli opisany przez zgłaszającą pojazd, a w jego wnętrzu leżącego mężczyznę. Pukania w szybę nie przynosiły efektów – był nieprzytomny. Wówczas chcąc jak najszybciej dostać się do środka  policjant bez wahania wybił szybę w aucie, a następnie z policjantką wyciągnęli poszkodowanego na zewnątrz.

Mężczyzna nadal nie dawał oznak życia. Do działania przystąpiła policjantka - bezzwłocznie powiadomiła służby, jednocześnie zadbała o poszkodowanego, udzielając mu pomocy przedmedycznej. Sprawdziła podstawowe funkcje życiowe, a gdy nie wyczuła pulsu przystąpiła do resuscytacji. Po chwili mężczyźnie wrócił oddech. Policjanci ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, przykryli kocem termicznym oraz monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki. Reakcja policjantów niewątpliwie zapobiegła tragedii, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że życiowe kryzysy są przemijające, można im zapobiec, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzimy, że osoba nam bliska lub znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytajmy, udzielmy praktycznej pomocy i okażmy troskę oraz zainteresowanie.

Na terenie całego kraju można również dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony