Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zagubionym pieskom wrócić bezpiecznie do domu

Data publikacji 15.02.2024

Dzięki szybkiej interwencji zielonogórskich policjantów ruchu drogowego oraz informacji zamieszczonej przez nich w mediach społecznościowych, dwa zgubione owczarki trafiły bezpiecznie do domu. Po raz kolejny zielonogórscy policjanci pokazali, że mają wielkie serce dla potrzebujących pomocy zwierząt.

Zielonogórscy policjanci bardzo często w swojej służbie podejmują interwencje związane z pomocą i ratowaniem zwierząt. Czasami zgłoszenia są bardzo zaskakujące> mundurowi pomagali już rodzinie do której domu przez otwarte okno wpadł nietoperz i przestraszył nocą domowników,  wielokrotnie uwalniali zagubione w mieście dzikie zwierzęta, ale też poszukiwali kucyka uciekiniera. Jednak zdecydowanie najczęściej pod opiekę mundurowych trafiają porzucone lub zagubione psy i koty. Takie interwencje, wymagają zawsze ostrożności bo mamy do czynienia z nieznanym zwierzęciem, które nie wiadomo jak zareaguje na obcego człowieka.

Tym razem jednak nie było powodu do niepokoju. Policjanci ruchu drogowego jadący przez miejscowość Kalsk zauważyli biegające po drodze dwa owczarki niemieckie. Zatrzymali się, żeby to sprawdzić bo psy wyglądały na zagubione. Były spokojne i łagodne, nie bały się ludzi i pozwoliły policjantom podejść. Okazało się, że to jeszcze bardzo młode owczarki, które biegały same bez właściciela. Policjanci domyślili się, że musiały wybiec z jednej z posesji, a właściciel jeszcze się nie zorientował. Postanowili zaopiekować się psami, żeby się nie zgubiły, a biegając po drodze nie wpadły pod samochód.

Policjanci zabrali pieski do radiowozu  i postanowili spróbować poszukać właściciela wykorzystując nowoczesne środki komunikacji czyli Internet. Mundurowi zrobili zdjęcie i wraz z informacją o odnalezieniu młodych owczarków zamieścili w lokalnych mediach społecznościowych mieszkańców Sulechowa i okolic. Natomiast do czasu odnalezienia właściciela odwieźli pieski pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze.

Właściciel wkrótce się znalazł, bardzo się ucieszył i podziękował policjantom. Gdyby nie pomoc policjantów młode i niedoświadczone jeszcze psiaki  same nie wróciłyby do domu.

Powrót na górę strony