Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy policjanci uratowali życie 16-latce

Data publikacji 15.02.2024

Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia, wspólnie z policjantami oddziału prewencji, w ostatniej chwili udzielili pomocy 16-latce, która chciała targnąć się na własne życie. Profesjonalne i skoordynowane działania funkcjonariuszy doprowadziły do uniknięcia tragedii. Bydgoszczanka trafiła pod opiekę medyków.

Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia, w trakcie służby, zostali powiadomieni przez dyżurnego o sytuacji wymagającej niezwłocznego działania, ze względu na zagrożenie życia młodej dziewczyny. Taką samą informację otrzymali funkcjonariusze oddziału prewencji, którzy również zostali skierowani na bydgoskie osiedle Leśne.

Mimo fragmentarycznych informacji, funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali miejsce jej przebywania. Dzielnicowi, wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, odnaleźli bezwładnie leżącą dziewczynę pod wiaduktem kolejowym imienia Józefa Święcickiego. Nie reagowała na bodźce zewnętrzne ani wołania.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i udzielili jej pomocy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowana 16-latka została przekazana pod opiekę medyczną i przetransportowana do szpitala.

Odwaga i determinacja bydgoskich policjantów, w połączeniu z fachową wiedzą i umiejętnościami, pozwoliły na natychmiastowe udzielenie pomocy w sytuacji kryzysowej i zapobieżenie tragedii. Ich działania stanowią przykład godny naśladowania dla wszystkich.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony