Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

120 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.02.2024

Przekroczył prędkość o 80 kilometrów. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 49-letniego kierującego samochodem osobowym marki Mercedes przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

W czwartek, 15 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mercedes, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Niegosławice w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h kierujący 49-letni mężczyzna na liczniku miał 120, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 80 kilometrów na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat w kwocie 2500 zł i 15 punktów karnych.

W tym samym dniu w miejscowości Rudawica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego samochodem osobowym marki BMW, który w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę jechał z prędkością 99 km/h. Jak ustalono, mężczyzna wcześniej był karany za wykroczenie drogowe, z uwagi na recydywę oprócz zatrzymanego prawa jazdy na trzy miesiące otrzymał mandat karny w kwocie 3000 złotych oraz 13 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.

Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim)

Film 120 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Pobierz plik 120 km/h w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy (format mp4 - rozmiar 9.22 MB)

Powrót na górę strony