Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazali "dar życia"

Data publikacji 24.07.2006

Dzisiaj kolejny już raz 40 policjantów Oddziału Prewencji w Warszawie odda w Centrum Zdrowia Dziecka krew na rzecz ciężko chorych dzieci. Tylko w I półroczu 2006 roku 463 funkcjonariuszy prewencji oddało 208 litrów krwi potrzebnej do ratowania innych. To ich dobrowlona decyzja, nie związana z obowiązkami służbowymi.

Przekazali dar życiaPolicjanci Oddziału Prewencji Policji w Warszawie czynnie uczestniczą w akcjach honorowego oddawania krwi. Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych znajdują czas na pomoc osobom będącym w potrzebie. Nie mogąc zapobiec wszystkim wypadkom, ratują ich ofiary, pomagają innym, oddając honorowo krew. Oddział Prewencji Policji w Warszawie współpracuje w tym zakresie z Centrum Krwiodawstwa i Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

W ubiegłym roku 1248 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oddało 561 litrów krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA, w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Natomiast tylko w I półroczu 2006 roku funkcjonariusze oddali już ponad 208 litrów krwi.

Dzisiaj grupa około 40 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu odda krew na rzecz ciężko chorych dzieci.

 

Powrót na górę strony