Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie”

Data publikacji 19.02.2024

Zbyt wielu kierowców jest lekkomyślnych. Widać to nie tylko na szerokich miejskich arteriach, ale i na osiedlowych, wąskich uliczkach. Bez refleksji, byle szybciej. Niestety takie zachowanie może się skończyć śmiercią lub kalectwem pieszego czy rowerzysty...

Wielu kierowców, szczególnie młodych jest przekonanych, że zbyt szybka, a jednocześnie bezpieczna jazda jest możliwa. To oczywisty nonsens. Szybkość zabija, nie daje szansy na skuteczną reakcję, na ratunek.

Otrzymujemy liczne prośby od mieszkańców, aby częściej kontrolować prędkość i karać łamiących ograniczenia wysokimi mandatami. Gliwicka drogówka codziennie nakłada kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt mandatów za przekraczanie dozwolonej prędkości.

Poniżej jeden z przykładów.

21-latek jechał „szybko i bezpiecznie” ulicą Bojkowską w Gliwicach - ulicą o dużym ruchu rowerzystów i pieszych. Został zatrzymany do kontroli w niedzielne popołudnie. Na liczniku miał 107 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Młody człowiek kilka miesięcy temu zdobył prawo jazdy. Już je stracił. Otrzymał natomiast mandat w wysokości 1500 złotych.

(KWP w Katowicach / kc)

Film „Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie”

Powrót na górę strony