Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sprawca kolizji ujęty przez policjanta po służbie

Data publikacji 20.02.2024

Policjant przemyskiej komendy, będąc po służbie, zauważył pojazd posiadający uszkodzenia wskazujące, że mógł brać udział w zdarzeniu drogowym. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec Przemyśla, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki reakcji policjanta, mężczyzna szybko został zatrzymany.

W piątek, 16.02.2024 r., około 17.00, policjant z przemyskiej jednostki, w czasie wolnym od służby, zauważył w rejonie ulicy Słowackiego w Przemyślu uszkodzone audi. Zniszczenia wskazywały, że pojazd mógł brać udział w zdarzeniu drogowym. Policjant pojechał za uszkodzonym autem, a następnie w rozmowie z kierowcą audi ustalił, że rzeczywiście mężczyzna przed chwilą spowodował kolizję.

W tym samym czasie zdarzenie drogowe do przemyskiej komendy zgłosił kierowca alfy romeo. Z jego relacji wynikało, że na ulicy Słowackiego zatrzymał swój samochód przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, a jadące za nim audi uderzyło w tył jego samochodu. W wyniku zdarzenia kierujący alfą romeo wjechał na chodnik, natomiast kierujący audi uderzył w wysepkę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.  

W trakcie wykonywanych czynności, policjanci potwierdzili, że to 35-latek, za którym pojechał policjant po służbie, był sprawcą tej kolizji.

Okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wynik badania wykazał, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący audi był już karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

35-latek usłyszał już zarzuty, odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • Pora nona. Na jezdni widać dwa jadące auta, skoszony słupek a po prawej stronie na poboczu dwaj mężczyźni stoją z tyłu zaparkowanego auta
  • Pora nocna. Policjant ruchu drogowego na jezdni, za nim widoczny samochód. Na pasie rozdzielającym jezdnie widać skoszony żółty słupek, a z tyłu na poboczu uszkodzone auto
  • Pora nocna. Auto z rozbitym przodem
Powrót na górę strony