Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdecydowana postawa policjantów zapobiegła tragedii – nagranie z kamery na mundurze policjanta

Data publikacji 20.02.2024

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu otrzymali zgłoszenie, że 30-latek grozi odebraniem sobie życia. Informacja przekazana została od partnerki mężczyzny. We wskazany rejon natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Na szczęście policjanci zdążyli odebrać niebezpieczny przedmiot poszkodowanemu i udzielić mu odpowiedniej pomocy. Pamiętajmy, żeby reagować na tego typu sytuacje i informować odpowiednie służby i organizacje.

Do sytuacji doszło w jednym z prywatnych mieszkań na terenie wrocławskiego Śródmieścia, gdzie miejscowi policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze pojechali natychmiast pod wskazany adres, bo wiedzieli, że czyjeś życie może być zagrożone.

Gdy mundurowi weszli do budynku zauważyli kobietę i mężczyznę, którego dotyczyło zgłoszenie. Znajdowali się oni na korytarzu budynku poza mieszkaniem. Na widok policjantów 30-latek zaczął krzyczeć i zachowywać się agresywnie.

Funkcjonariusze zdecydowanym głosem nakazali mężczyźnie odrzucić niebezpieczny przedmiot, obezwładnili go i założyli na ręce kajdanki. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i w dalszej kolejności zapewniona w tym wypadku hospitalizacja. Jak się następnie okazało przyczyną takiego zachowania pobudzonego 30-latka, było m.in. zażycie sporej ilości leków.

Przypomnijmy, że każdego dnia wrocławscy policjanci przeprowadzają ponad 300 interwencji i każda z nich jest nieprzewidywalna. Funkcjonariusze pomagają i chronią.

Pamiętajmy, że potrzebując pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też odwiedzić na stronę liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami! Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Zdecydowana postawa policjantów zapobiegła tragedii – nagranie z kamery na mundurze policjanta

Pobierz plik Zdecydowana postawa policjantów zapobiegła tragedii – nagranie z kamery na mundurze policjanta (format mp4 - rozmiar 32.29 MB)

Powrót na górę strony