Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla funkcjonariuszy z Jeleniej Góry od wdzięcznej mieszkanki

Data publikacji 21.02.2024

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze inspektora Leszka Zagórskiego wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze od wdzięcznej mieszkanki za odzyskanie skradzionej torebki wraz z dokumentami i znaczną sumą pieniędzy. Podziękowanie, które wpłynęło na ręce komendanta świadczy o tym, że hasło „Pomagamy i Chronimy”, które przyświeca naszym funkcjonariuszom w codziennej służbie jest cały czas aktualne.

Kilka dni temu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze od wdzięcznej mieszkanki. Autorka w swoim piśmie podziękowała za zaangażowanie oraz szybkie i zdecydowane działanie mundurowych, które pozwoliło na odzyskanie skradzionej torebki wraz z pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. 47-latka wykorzystała chwilową nieuwagę pokrzywdzonej zajętej oglądaniem towaru i ukradła jej torebkę, a następnie uciekła. Wartość poniesionych strat pokrzywdzona oszacowała na blisko 24 tysiące złotych.
Łupem sprawczyni padło ponad 22 tysiące złotych, telefon komórkowy, klucze i dokumenty.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności w sprawie kradzieży na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 47-latkę jako podejrzewaną o popełnienie tego czynu. Skradzione mienie odzyskali w całości i zwrócili właścicielce.

Podziękowanie, które wpłynęło na ręce komendanta świadczy o tym, że hasło „Pomagamy i Chronimy”, które przyświeca naszym funkcjonariuszom w codziennej służbie jest cały czas aktualne.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony