Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo „na posła”

Data publikacji 22.02.2024

Ponad 11 tys. złotych straciła mieszkanka gminy Tarłów. Kobieta była przekonana, iż prowadzi korespondencję ze znanym jej osobiście posłem. Osoba podszywająca się za parlamentarzystę wykorzystała zaufanie 74-latki, w wyniku czego seniorka przelała swoje środki pieniężne na konto oszusta.

Wczoraj, 21 lutego do Komisariatu Policji w Ożarowie zgłosiła się 74-letnia mieszkanka gminy Tarłów. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy, że padła ofiarą oszustwa. Od grudnia ubiegłego roku seniorka prowadziła za pośrednictwem komunikatora internetowego korespondencję z rzekomym parlamentarzystą.

W wiadomościach poruszona została m.in. tematyka odzyskania utraconych przez nią przed laty nieruchomości. Kobieta była przekonana, iż koresponduje z posłem, tym bardziej że miała okazję poznać go osobiście w przeszłości. Oszust napisał seniorce, że sprawa gruntów może być załatwiona, ale potrzebne są do tego pieniądze. W konsekwencji czego 74-latka wykonała cztery przelewy bankowe na łączną kwotę 11 400 złotych na konto podane przez rozmówcę.

Wczoraj kobieta ze swoich poczynań zwierzyła się sąsiadce, tym samym zdając sobie sprawę, iż mogła paść ofiarą oszustwa.  

(KWP w Kielcach / kc)

Powrót na górę strony