Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa w półtora roku przejęła 350 tysięcy złotych

Data publikacji 23.02.2024

Policjanci z Komisariatu w Wawrze zatrzymali 53-latkę na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe. Na przestrzeni blisko półtora roku, będąc księgową w firmie, kobieta oszukała swego pracodawcę na prawie 350 tysięcy złotych. W sumie wykonała 55 przelewów, które każdorazowo trafiły na jej prywatne konto. Kobieta usłyszała już zarzuty. Została objęta policyjnym dozorem, zakazem wykonywania zawodu księgowego oraz czynności służbowych związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Do komisariatu wpłynęło zawiadomienie od właściciela firmy o oszustwie, którego miała się dopuścić jego księgowa. Kobieta przez blisko półtora roku wykonywała przelewy na własne konto, przejmując w ten sposób prawie 350 tysięcy złotych. Zrobiła 55 takich przelewów i jeden z konta fundacji na ponad 2 tysiące złotych.

Kryminalni z ulicy Mrówczej, na podstawie wydanego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe postanowienia, zatrzymali 53-latkę w firmie, zabezpieczyli też nośniki pamięci, komputer oraz dokumenty.

Kobieta przyznała się do winy, w prokuraturze usłyszała zarzuty oszustw. Została objęta policyjnym dozorem zastosowano też wobec niej zakaz wykonywania zawodu księgowego oraz czynności służbowych związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony