Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kobierzyc uratowali życie mężczyźnie, który podjął desperacki krok

Data publikacji 26.02.2024

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobierzycach otrzymali informację o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję chcąc odebrać sobie życie. Z ustaleń wynikało, że 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego może przebywać na terenie jednej ze stacji kolejowych gminy Kąty Wrocławskie. Funkcjonariusze, po dotarciu na miejsce udzielili pomocy pokrzywdzonemu i zatamowali u niego obfite krwawienie. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobierzycach otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i natychmiast udali się na teren jednej ze stacji kolejowych gminy Kąty Wrocławskie. Mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy, więc mundurowi przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 24-latek był osłabiony, dlatego funkcjonariusze posadzili go w radiowozie i kontynuowali pomoc.

Młody mężczyzna został przekazany w ręce medyków. Był bardzo wdzięczny policjantom oraz ratownikom medycznym za udzieloną mu tego wieczoru pomoc i zobowiązał się, że na podziękowaniach nie poprzestanie i uda się po fachową pomoc do lekarza.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony