Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany w Niemczech, zatrzymany w Polsce

Data publikacji 25.07.2006

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. 23-letni olsztynianin jest podejrzany o sprzedaż podróbek zegarków różnych marek za pośrednictwem sklepu internetowego prowadzonego w Niemczech. Mężczyzna działał od stycznia 2004 r. do lutego 2005 r.

Wczoraj policjanci zaskoczyli mężczyznę w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania zabezpieczyli komputer przenośny oraz dokumenty w języku niemieckim świadczące o realizacji transakcji internetowych.

Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie istnieje od ponad 5 lat. Policjanci w nim służący tropią najgroźniejszych przestępców podejrzanych o zabójstwa, zgwałcenia, rozboje. Tropią członków zorganizowanych grup przestępczych, szukają osób zaginionych jeśli istnieje podejrzenie, że mogły zostać porwane.

W ubiegłym roku policjanci tego zespołu prowadzili 50 spraw. Zatrzymano pięciu zabójćów, 23 podejrzanych i skazanych za przestępstwa rozbójnicze, ośmiu - za oszustwa, wymuszenia i przestępstwa narkotykowe.

Powrót na górę strony