Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Munduru już nie nosi, ale rotę ślubowania nadal pamięta

Data publikacji 27.02.2024

W piątkowe przedpołudnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Maz. brał udział w niecodziennej i bardzo miłej uroczystości. Wójt Gminy Jaktorów wraz z przedstawicielami samorządu podziękował emerytowanemu policjantowi naszej jednostki za uratowanie życia jednemu z mieszkańców. Postawa byłego funkcjonariusza potwierdza, że gotowość niesienia pomocy innym nie kończy się wraz ze zdjęciem policyjnego munduru.

Kilka tygodni temu po 21.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolicę przejazdu kolejowego w Starych Budach. Na miejscu zastali emerytowanego funkcjonariusza grodziskiej komendy, który wskazał im nietrzeźwego mężczyznę, chwilę wcześniej zabranego z torowiska. Były policjant przekazał im, że pieszy w stanie upojenia alkoholowego przewrócił się podczas przechodzenia i nie mógł wstać. W tym czasie zamknęły się za nim rogatki i został na torach. Gdy policyjny emeryt zauważył taką sytuację, natychmiast wybiegł ze swojego samochodu i sprowadził osobę w bezpieczne miejsce. Kilkanaście sekund później po torach, na których leżał mężczyzna, przejechał pociąg.

Uratowany mężczyzna został przekazany przez mundurowych pod opiekę rodziny. Swoje życie zawdzięcza natychmiastowej i skutecznej reakcji policjanta w stanie spoczynku.

Za postawę godną naśladowania i chęć niesienia pomocy innym były funkcjonariusz grodziskiej komendy Piotr Mirek w piątek (23 lutego) został uhonorowany przez władze gminy Jaktorów oraz Komendantów reprezentujących policyjne środowisko. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim – młodszy inspektor Krzysztof Domeracki i Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie - nadkomisarz Bartosz Zając pogratulowali koledze i wyrazili wielką radość z tego, że nawet na emeryturze nie zapomniał roty ślubowania.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony