Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym. Zatroskana matka podziękowała za sprawne działania mundurowych

Data publikacji 28.02.2024

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, twierdząc, że jej syn wybiegł z domu, a ona ma podejrzenia, że jego życie i zdrowie może być zagrożone. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dzięki działaniom mundurowych oraz doskonałej współpracy z policjantami wrocławskiego Psiego Pola, w krótkim czasie mężczyzna został odnaleziony.

W czwartek 22 lutego przed południem do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła mieszkanka powiatu trzebnickiego z prośbą o odnalezienie syna. Z treści zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna wybiegł z domu w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego, a jego matka ma podejrzenie, że syn może podjąć próbę samobójczą.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy natychmiast wysłał funkcjonariuszy w okolice miejsca zamieszkania mężczyzny. Mundurowi, wiedząc, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Wszystkie drogi, okoliczne miejscowości, przystanki autobusowe i pustostany zostały dokładnie sprawdzone przez trzebnickich funkcjonariuszy. Zajmujący się tą sprawą policjanci w ustalili również adres na terenie Wrocławia, gdzie mężczyzna mógł się przemieścić.

Policjant pełniący tego dnia służbę na stanowisku kierowania trzebnickiej komendy niezwłocznie skontaktował się z dyżurnym Komisariatu Wrocław-Psie Pole, któremu przekazał wszystkie ustalenia. Wówczas na miejsce został skierowany policyjny patrol, który pod ustalonym wcześniej adresem znalazł poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego potwierdził, że miał myśli samobójcze i tego dnia podjął już jedną nieskuteczną próbę odebrania sobie życia.

Owocne działanie trzebnickich i wrocławskich policjantów oraz sprawna wymiana informacji pomiędzy jednostkami, zapobiegły prawdopodobnie kolejnej próbie samobójczej, a potrzebujący pomocy mężczyzna trafił do pod opiekę specjalistów.

Po zakończonych działaniach matka odnalezionego mężczyzny skierowała na skrzynkę e-mailową dolnośląskiej policji kilka słów podziękowania, gdzie czytamy: „funkcjonariusze, którzy brali udział w poszukiwaniach, stanęli na wysokości zadania, byli bardzo zaangażowani, widać było, że bardzo im zależy na znalezieniu mojego dziecka”.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że ktoś z naszych bliskich jest przygnębiony, zapytajmy, jak możemy mu pomóc, okażmy mu troskę i zainteresowanie. Traktujmy poważnie wszystkie nasze obserwacje i nie zostawiajmy osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślamy się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Przekażmy służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony