Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji odwiedził policjanta potrąconego na służbie

Data publikacji 28.02.2024

P.o. komendant główny Policji, insp. Marek Boroń, odwiedził w otwockim centrum rehabilitacji, poddębickiego policjanta ruchu drogowego, mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. 6 stycznia 2024 r. policjant w trakcie interwencji, został poważnie potrącony przez kierowcę samochodu osobowego, w wyniku czego walczył o życie, a teraz walczy o zdrowie.

Godzinę przed północą, 6 stycznia br., patrol ruchu drogowego KPP w Poddębicach kontrolował ruch na głównej ulicy w Poddębicach. Policjanci chcieli zatrzymać samochód osobowy poruszający się z nadmierną prędkością. Jednak kierowca pojazdu nie zwolnił i z dużą prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. W wyniku uderzenia, mł. asp. Krzysztof Sobieraj, doznał poważnych obrażeń klatki piersiowej i głowy. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala gdzie zespół medyczny walczył o życie policjanta. Szczęśliwie operacja się udała, lecz Krzysztof wymaga długiej rehabilitacji, którą rozpoczął 14 lutego w Centrum Origin Otwock – ośrodku rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej.

28 lutego 2024 r. p.o. komendant główny Policji, insp. Marek Boroń, komendant wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Mariusz Krzystyniak i komendant powiatowy Policji w Poddębicach, mł. insp. Adam Kolasa, spotkali się z mł. asp. Krzysztofem Sobierajem i jego żoną Justyną, w Centrum Origin Otwock. Komendant główny podziękował mł. asp. Sobierajowi za codzienną służbę pełnioną z narażaniem życia i zdrowia. Komendanci docenili zaangażowanie Krzysztofa w służbie, podkreślając profesjonalizm i silną policyjną postawę. Gratulowali policjantowi woli walki o zdrowie oraz życzyli siły i szybkiego powrotu do zdrowia.

Mł. asp. Krzysztof Sobieraj, decyzją ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, został odznaczony medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Policjanci łódzkiej policji, szczególnie z KPP w Poddębicach solidarnie wspierają kolegę także poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach mających na celu wsparcie poddębickiego policjanta. Już w kilka godzin po wypadku ruszyła zbiórka krwi na rzecz Krzysztofa. Podczas akcji w Poddębicach zebrano 19 litrów krwi. Utworzono internetowe zbiórki pieniędzy i rozpoczęto specjalny challenge polegający na wykonywaniu tzw. pompek. Trwają zapisy chętnych na charytatywny bieg pn. „Bieg o Życie”, odbędzie się również nocny rajd rowerowy „Świecimy dla Krzysztofa Sobieraja”. Fundusze zebrane z opłaty wpisowej zostaną przekazane na rehabilitację. Będą prowadzone licytacje charytatywne przedmiotów przekazanych na rzecz poddębickiego policjanta. M.in. były reprezentant Polski w piłce nożnej przekazał na licytację swój medal olimpijski z Montrealu. Gdy przyjdzie wiosna zorganizowany zostanie koncert plenerowy grupy Pectus. Wszystko po to, by mł. asp. Krzysztof Sobieraj wrócił jak najszybciej do zdrowia, do rodziny i do kolegów policjantów.

Sprawca podejrzany o umyślne potrącenie policjanta i czynną napaść na łaskich funkcjonariuszy został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa policjanta

Krzysztof Chrzanowski

Zdj. autor

Powrót na górę strony