Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za blisko sto oszustw

Data publikacji 29.02.2024

Policjanci z bieruńskiej komendy zatrzymali 51-latka podejrzanego o liczne oszustwa. Mężczyzna usłyszał w sumie 95 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 12-letniego pobytu w więzieniu. Mieszkaniec Lędzin wyłudził pieniądze za towary oraz niezrealizowane usługi o łącznej wartości ponad 700 tysięcy złotych. Osoby, które podejrzewają, że również mogły paść ofiara oszustwa 51-latka, proszone są o zgłaszanie się do bieruńskiej komendy.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany miał dopuścić się oszustw w latach 2015-2023 głównie na terenie powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że 51-letni mieszkaniec Lędzin działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wyłudził od różnych osób ponad 700 tysięcy złotych za towary, których nigdy nie miał zamiaru dostarczyć. Oferował między innymi sprzedaż węgla, usługi budowlane, umowy pożyczek pieniężnych i wprowadzał w błąd pracowników firm co do faktu przeprowadzonego przetargu i konieczności wpłaty wadium.

Bieruńscy śledczy ustalili, że mężczyzna działał również poza terenem naszego powiatu, dlatego apelują do wszystkich, którzy w ostatnim czasie zostali oszukani w podobny sposób i proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Sprawę prowadzi sierżant sztabowy Marcin Lubowiecki - telefon 47 8527279

Na wniosek prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Po raz kolejny apelujemy i ostrzegamy przed oszustami!

  • Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena - to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.
  • Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
  • Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony