Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli kobietę z płonącego budynku

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wynieśli 87-letnia kobietę z domu, w którym wybuchł pożar. Na jego miejsce jako pierwsi dotarli st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak. Przed przyjazdem strażaków, bez chwili wahania, wbiegli do budynku i ewakuowali schorowaną kobietę, która nie była w stanie wyjść na zewnątrz o własnych siłach. Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach wyróżnił swoich podwładnych i podziękował im za działanie zgodne ze słowami roty ślubowania.

Po raz kolejny funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki udowodnili, że w każdej sytuacji odważą się ratować ludzkie życie, nawet z narażeniem własnego – zgodnie ze słowami roty ślubowania, które złożyli po wstąpieniu w szeregi formacji.

Tak też było w nocy z wtorku na środę (13/14.02.2024 r.) po godzinie 1:00, kiedy oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, które wskazywało na poważne zdarzenie. W miejscowości Kowalik w domu jednorodzinnym wybuchł pożar. Na miejsce zostali skierowani policjanci szczycieńskiej patrolówki – st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak. Mundurowi byli na miejscu jeszcze przed przyjazdem strażaków. Na posesji policjanci zastali jedną z mieszkanek domu, która powiedziała im, że w płonącym budynku została jej schorowana mama, która ze względu na rozprzestrzeniający się ogień i zadymienie, nie mogła samodzielnie go opuścić.

Policjanci bez chwili wahania wspólnie z wnukiem uwięzionej 87-latki ruszyli na pomoc. Kobieta została wyniesiona na zewnątrz, gdzie była już bezpieczna i policjanci mogli udzielić jej pierwszej pomocy. 87-latka została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, a następnie została przewieziona szpitala. Dzięki natychmiastowej i właściwej ocenie sytuacji policjanci, ryzykując własne życie, zapobiegli tragedii.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach wyróżnił policjantów i pogratulował st. post. Jakubowi Chwesiukowi i st. post. Kamilowi Polakowi postawy godnej funkcjonariusza Polskiej Policji. Komendant podkreślił, że dzięki odwadze i zachowaniu zgodnym ze słowami roty ślubowania, kobieta została uratowana i nie odniosła poważniejszych obrażeń w wyniku pożaru.

(KWP w Olsztynie / kp)

  • insp. Radosław Drach, st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak
  • insp. Radosław Drach, st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak
  • insp. Radosław Drach, st. post. Jakub Chwesiuk i st. post. Kamil Polak
  • płonący budynek
Powrót na górę strony