Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łowcy Głów zatrzymali groźnego przestępcę poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 29.02.2024

46-letni mężczyzna od 5 lat ukrywał się przed organami ścigania. Stosując różne metody kamuflażu i często zmieniając miejsce pobytu żył w przekonaniu, że sprytnie oszukuje szukających go policjantów. Dolnośląscy policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób rozpracowali metody działania mężczyzny i zatrzymali niebezpiecznego przestępcę w Zielonej Górze.

27 lutego 2024 roku policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na zielonogórskim osiedlu osobę poszukiwaną na podstawie listu gończego. To 46-letni mężczyzna ścigany od 2019 roku.

Mężczyzna kilkanaście lat temu w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, groził innym osobom zamachem na ich życie i zdrowie - takie przestępstwo nazywane jest w Kodeksie Karnym jako wymuszenie rozbójnicze i opisane jest w art. 282. To nie pierwsze takie działania osoby poszukiwanej, w przeszłości karany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym działającej wówczas na terenie powiatu świdnickiego. Metody dobrego kamuflażu nie były obce 46-latkowi, bowiem przez ostatnie 5 lat skutecznie zmieniał miejsca przebywania i maskował swoje działania. Jego przestępcza przeszłość pozwoliła mu skutecznie ukrywać się przed organami ścigania.

Był bardzo pewny siebie a stosowane przez niego metody maskujące prawdziwą tożsamość utwierdzały go w przekonaniu o bezkarności. Spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu bardzo zaskoczyło 46-latka, nie spodziewał się, że Policja zdoła go namierzyć.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie przetransportowany do miejsca wskazanego w dokumentacji sądu.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Łowcy Głów zatrzymali groźnego przestępcę poszukiwanego listem gończym

Pobierz plik Łowcy Głów zatrzymali groźnego przestępcę poszukiwanego listem gończym (format mp4 - rozmiar 24.66 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony