Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywych alarmów zatrzymany

Ponad 5 tys. razy dzwonił na telefony alarmowe straży pożarnej i pogotowia ratunkowego 17 – letni mieszkaniec Głuchołaz (powiat Nysa). Ostatni raz 20 lipca tego roku na trzy godziny przed zatrzymaniem go przez policjantów z Głuchołaz. Za blokowanie alarmowej linii telefonicznej, został mu postawiony zarzut narażenia zdrowia i życia ludzkiego

Policjanci prowadzili postępowanie w sprawie powtarzających się od kwietnia 2006 r. połączeń z numerami alarmowymi straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Nawiązywane były one z jednego numeru telefonu, a sprawca, który dzwonił blokował dostęp do linii alarmowych stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Policjanci odnaleźli telefon, z którego dzwoniono na numery alarmowe i zidentyfikowali jego właściciela. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Głuchołaz. Młodzieniec przyznał się do winy. Wydruk bilingu, którym dysponują poliocjanci liczy aż 55 stron.

Za to, że młodzieniec stale blokował alarmowe linie telefoniczne, został mu postawiony zarzut narażenia zdrowia i życia ludzkiego. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do trzech lat.

21 lipca Prokurator Rejonowy w Prudniku zastosował wobec sprawcy opisanego czynu środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Powrót na górę strony