Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legnicka policjantka zdobyła dwa medale w zawodach o Puchar Polski Taekwon-Do

Data publikacji 05.03.2024

Na co dzień zakłada policyjny mundur i z oddaniem pełni obowiązki służbowe na rzecz lokalnego społeczeństwa. Policjantka Komendy Miejskiej Policji w Legnicy z dwoma medalami zawodów Mistrzostw Polski Taekwon-Do, które odbyły się w miniony weekend w Nowej Rudzie-Słupcu. Wygrana dała możliwość uczestnictwa w nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostwach Europy. Mundur fascynował ją niemalże od zawsze, ale zanim założyła policyjny uniform z zaangażowaniem oddał się swojej pasji. St. sierż. Wioletta Hanisch łączy służbę ze swoim zainteresowaniami i na każdym kroku swoją aktywnością zachęca innych aby poszli w jej ślady. Pasja nauczyła ją dyscypliny oraz samodoskonalenia na wielu płaszczyznach.

W dniach od 1 do 3 marca 2024 roku w Hali Sportowej przy Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły się zawody o Puchar Polski Taekwon-Do w kategorii Junior, Senior oraz Adopted. Organizatorem zawodów był Klub Taekwon-Do ITF Nowa Ruda, Polski Związek Taekwon-Do, Starostwo Powiatowe w Kłodzku oraz Urząd Miasta Nowa Ruda. Zmagania uczestników patronatem objął Wicemarszałek Sejmu RP Pani Monika Wielichowska oraz Burmistrz Miasta Nowa Ruda Pan Tomasz Kiliński. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników z 47 klubów.

Nasza koleżanka funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Legnicy st. sierż. Wioletta Hanisch wzięła udział w dwóch kategoriach. Jej zmagania zostały zwieńczone zdobyciem złotego medalu w kategorii powyżej 75 kg oraz brązowym w kategorii układów.

Wygrana dała możliwość uczestnictwa w nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostwach Europy.

Przypomnijmy, legnicka policjantka st. sierż. Wioletta Hanisch posiada na swoim koncie już tytuł wicemistrzyni świata w indywidualnych walkach oraz testach siły kobiet w kategorii powyżej 75 kg w Taekwon-Do. W swojej bogatej kolekcji Wioletta posiada już ponad 100 medali. Jak sama mówi Taekwon-Do jest jej pasją od 26 lat. Treningi wymagają od niej samokontroli, bardzo dobrej organizacji dnia codziennego. Treningi dają jej energię do działania, a także podczas większych lub mniejszych niepowodzeń, bądź sytuacji stresowych pozwalają jej na wyładowanie swoich emocji. Trening przede wszystkim „oczyszcza” jej głowę oraz poprawia sprawność fizyczną, która jest niezmiernie ważna w służbie w Policji.

Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak serdecznie pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony