Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy! Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 06.03.2024

Lubaczowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województwa lubelskiego i strażą graniczną, poszukiwali obywatelki Ukrainy i dwójki jej dzieci. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona córka kobiety, która nie mogła skontaktować się z matką i rodzeństwem. 47-latka wraz z dziećmi została odnaleziona na przejściu granicznym w Hrebennym podczas próby przekroczenia granicy. Na szczęście ich życiu nic nie zagrażało.

W poniedziałek (4 marca) przed godziną 14.30 lubaczowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 47-letniej obywatelki Ukrainy oraz dwójki jej dzieci, w wieku 14 i 10 lat. Z relacji zgłaszającej wynikało, że tego dnia, jej matka, około godz. 5 rano, wyszła z domu wraz z jej rodzeństwem informując, że jedzie po leki. Z kolejnych informacji wynikało, że zdrowie i życie kobiety może być zagrożone. Policjanci zebrali niezbędne dane, zapoznali się z rysopisami i natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że telefon kobiety loguje się na terenie Lublina. Ustalili również, że w związku z wcześniejszą utartą paszportu, kobieta mogła udać się do konsulatu, celem wyrobienia nowego dokumentu. Przepuszczenia policjantów były trafne. Okazało się, że 47-latka wyrobiła dokumenty i może podjąć próbę przekroczenia granicy. Lubaczowscy policjanci nawiązali współpracę nie tylko z ościennymi powiatami, ale również z funkcjonariuszami z Lublina i straży granicznej.

Przed godziną 19.00, na przejściu granicznym w Hrebennym, podczas odprawy strażnicy graniczni znaleźli poszukiwaną 47-latkę i dwójkę jej dzieci. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Na szczęście ich zdrowiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

47-latka wraz z dziećmi bezpiecznie przekroczyła granicę.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony