Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli chorej kobiecie

Data publikacji 06.03.2024

Policjanci ostródzkiej prewencji udzielili pomocy 76-letniej kobiecie, którą zauważyli w pozycji klęczącej w centrum miasta. Okazało się, że kobieta zasłabła z powodu gwałtownego spadku cukru we krwi.

Zakres zdarzeń, z którymi mierzą się policjanci służby patrolowej jest szeroki – począwszy od drobnych nieporozumień sąsiedzkich i wykroczeń po zdarzenia kryminalne. Zdarzają się również interwencje szczególne – te, które podejmują sami ratując ludzkie zdrowie, a nawet życie.

We wtorek (05.03.2024 r.) około godziny 20:00 policjanci ostródzkiej prewencji wracając do jednostki celem zakończenia dwunastogodzinnej służby, na ul. Grunwaldzkiej dostrzegli starszą kobietę, w pozycji klęczącej znajdującej się na pasie zieleni nieopodal chodnika. Ich intuicja podpowiadała, że kobieta potrzebuje pomocy. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa.

Kontakt z kobietą był stanowczo utrudniony, jednak policjanci zdołali uzyskać podstawowe informacje. 76-latka poinformowała, że posiada silne zawroty głowy i nie jest w stanie sama wstać. Nie wiedziała, gdzie aktualnie się znajduje oraz nie potrafiła określić jak długo przebywa w tym stanie na podwórzu. Policjanci wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, a do czasu ich przybycia, kontrolowali stan kobiety.

Jak się okazało, 76-latka znajdowała się już w zaawansowanej hipoglikemii zagrażającej jej życiu i zdrowiu.

Na szczęście historia zakończyła się szczęśliwie. W porę otrzymana pomoc możliwe, że zapobiegła tragedii.

Policjanci apelują do osób cierpiących na cukrzycę, aby nosiły przy sobie dokumenty świadczące o chorobie lub opaski ratunkowe. Te proste elementy przyczynią się do szybkiej i celowej reakcji służb w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia.

(KWP w Olsztynie / kp)

Powrót na górę strony