Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Data publikacji 07.03.2024

To była wyjątkowo dramatyczna interwencja. Policjanci zastali w mieszkaniu dwie poważnie ranne i nieprzytomne osoby, kobietę i mężczyznę. Zatamowanie upływu krwi było kwestią życia. Oboje zostali uratowani. Sprawa ma także charakter kryminalny. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

26 lutego br. policjanci otrzymali informację o awanturze domowej w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Ze zgłoszenia wynikało, że mogą być tam nawet osoby ranne. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci kryminalni.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali dwie ranne osoby. Kobieta miała rany na plecach, w okolicy klatki piersiowej i na brzuchu, była nieprzytomna i silnie krwawiła. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania jej życia. Podczas opatrywania ran okazało się, że z rany w okolicy płuc wyczuwalne jest ujście powietrza. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze wykonali opatrunek wentylowy. Do czasu przyjazdu pogotowia poszkodowana odzyskała przytomność.

Ranny mężczyzna również był nieprzytomny i wymagał natychmiastowej pomocy. Miał głębokie rany szyi, brzucha i rąk. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie, zabezpieczyli rany i do czasu przybycia pogotowia nadzorowali funkcje życiowe obu osób.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów obie osoby trafiły pod opiekę specjalistów, a ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W związku z interwencją policjanci na miejscu wykonali szereg czynności. Zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Na tej podstawie odtworzyli przebieg zdarzenia. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna miał zaatakować kobietę nożem, a następnie sam sobie zadał rany.

45-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Opolu / mw)

Film Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Pobierz plik Pomoc przyszła w ostatniej chwili (format mp4 - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony