Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny "taksówkarz"

Data publikacji 09.07.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi Wrocławia podejrzanemu o zgwałcenie i usiłowanie zgwałcenia dwóch kobiet. Mężczyzna prowadził nielegalną działalność, jeżdżąc jako taksówkarz bez wymaganych zezwoleń. Podczas wieczornych i nocnych kursów napastował seksualnie swoje klientki. Podejrzanego aresztowano na 3 miesiące. Policjanci proszą o kontakt wszystkie kobiety, które mogły paść ofiarą fałszywego taksówkarza.

Funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Śródmieście zatrzymali 45-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia 68-letniej kobiety. Do zdarzenia miało dojść w czerwcu 2008 roku na terenie ogródków działkowych we Wrocławiu. Policjanci dokładnie przeanalizowali zgromadzone w tej sprawie materiały. Na ich podstawie funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna dodatkowo prowadził nielegalną działalność zarobkową na terenie Wrocławia jako "dziki" taksówkarz. Pracował głównie w godzinach wieczorowo-nocnych. Podczas wykonywanych przewozów osób, przy nadarzających się okazjach napastował seksualnie swoje klientki. W tej chwili policjanci wiedzą, że w dwóch przypadkach doszło do zgwałcenia oraz do usiłowania zgwałcenia kobiet. Jednak funkcjonariusze podejrzewają, że takich przypadków mogło być więcej, a osoby poszkodowane nie zgłosiły tego faktu na Policję.

Mężczyzna w ostatnim czasie poruszał się samochodem marki VW Golf koloru białego, ale mógł również wykorzystywać inne pojazdy.

RYSOPIS SPRAWCY:
wzrost ok. 175-180 cm, tęższej budowy ciała, włosy krótkie czesane na "jeża", szpakowate, ubiór schludny.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do kobiet, które mogły być napastowane prze opisanego mężczyznę o zgłaszanie tego faktu do komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście pod nr tel. /0-71/ 340-41-20, /0-71/ 340-44-89, /0-71/ 340-41-79 lub dyżurny KP Wrocław Śródmieście /0-71/ 340-43-58 i /0-71/ 340-32-90.

Za zgwałcenie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. 45-letniego mężczyznę aresztowano na okres 3 miesięcy.
Powrót na górę strony