Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bierzemy udział we wsparciu ćwiczenia DRAGON 24

Data publikacji 07.03.2024

Policjanci z lubelskiego garnizonu biorą udział we wsparciu ćwiczenia DRAGON 24. Na południowo-wschodnich poligonach naszego kraju 17 Wielkopolska Brygada zmechanizowana doskonali umiejętności taktyczno-ogniowe wraz z sojusznikami. Jeden z epizodów ćwiczeń rozegrany został wczoraj na trasie S-19, gdzie doszło do wypadku z udziałem kolumny wojskowej. W zabezpieczeniu rejonu ćwiczeń, zapewnieniu bezpieczeństwa i regulacji ruchu brali udział kraśniccy i lubelscy policjanci.

Ćwiczenie taktyczne DRAGON 24 z wojskami jest kluczowym elementem manewrów NATO w ramach  STEADFAST  DEFENDER 24. Organizatorem jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ćwiczenie jest wyrazem gotowości Sił Zbrojnych RP do udzielenia wsparcia i pomocy innym państwom bałtyckim w ramach kolektywnej obrony Sojuszu w przypadku agresji na ich terytorium.

Jeden z epizodów ćwiczeń rozegrany został według określonego scenariusza wczoraj na trasie S-19 w województwie lubelskim w rejonie MOP Obroki. Tam 17 Wielkopolska Brygada zmechanizowana doskonaliła umiejętności taktyczno-ogniowe wraz z sojusznikami. Od strony Rzeszowa w kierunku Lublina trasą S-19 poruszała się kolumna wojskowa z opancerzonymi transporterami.  W pewnym momencie wskutek awarii jednego z nich,  doszło do najechania na niego przez inny jadący w kolumnie transporter. Wskutek wypadku kilka osób doznało obrażeń. Jeden z pojazdów stanął w ogniu. Na miejscu zdarzenia zadysponowano straż pożarną, ratowników medycznych, a także funkcjonariuszy ruchu drogowego KMP w Lublinie oraz KPP Kraśniku. Zadaniem policjantów było zabezpieczenie miejsca wypadku oraz wyznaczenie objazdów.

Na czas przebiegu ćwiczeń został zamknięty ruch w obu kierunkach na trasie S19 między miejscowościami Kraśnik a Niedrzwica Duża. Policjanci ruch pojazdów kierowali na objazdy drogami niższej kategorii.

komisarz Anna Kamola

  • policjanci podczas ćwiczeń Dragon 24
  • ćwiczenia Dragon 24
  • pojazdy wojsk podczas ćwiczeń Dragon 24
Powrót na górę strony