Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 59-latka podejrzanego o zabicie znajomego

Data publikacji 08.03.2024

Zarzut zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policjantów 59-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca kilkakrotnie ugodził nożem swojego znajomego. W wyniku odniesionych obrażeń 78-latek zmarł. Wczoraj wobec 59-latka zastosowany został tymczasowy areszt. Grozi mu nawet dożywocie.

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny znalezionego w miejscu swojego zamieszkania, który prawdopodobnie nie żyje. Do zdarzenia doszło na terenie gm. Sławatycze.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Już wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci 78-latka mogły przyczynić się osoby trzecie. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora decyzją którego ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 59-letni mieszkaniec tej gminy. Tego samego dnia zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania przebywał poza miejscem swojego zamieszkania i był nietrzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że sprawca zadał 78-latkowi kilka ciosów nożem w okolicę twarzy, szyi i klatki piersiowej. 59-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony