Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł karetkę pogotowia

Data publikacji 09.07.2008

Dzisiaj w nocy policjanci z Pobiedzisk i Swarzędza po pościgu zatrzymali mężczyznę, który ukradł karetkę pogotowia ratunkowego. Złodziej ambulansem uciekł spod szpitala w Gnieźnie. Najprawdopodobniej chciał wygodnie dotrzeć do domu.

Tuż po godz. 1.00 w nocy oficer dyżurny komendy miejskiej Policji w Poznaniu otrzymał informację o uciekającym w kierunku Poznania złodzieju samochodu. Natychmiast na drogach zostały wystawione posterunki blokadowe. Policjanci ustalali też, jak doszło do kradzieży. Okazało się, że do szpitala w Gnieźnie podjechała karetka pogotowia z Konina, która przywiozła pacjenta. Kierowca na chwilę wyszedł z pojazdu, a jak wrócił samochodu nie było już na podjeździe. Rozglądając się zauważył odjeżdżającą karetkę. Natychmiast powiadomił o wszystkim Policję, mówiąc, że prawdopodobnie uciekający kieruje sie w stronę Poznania. Przypuszczenie co do kierunku ucieczki sprawcy okazało sie słuszne.

Pół godziny później, patrolujący drogi policjanci z Pobiedzisk zauważyli jadącą karetkę. Mając już informację o złodzieju, próbowali go zatrzymać. Gdy nie zareagował, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne w radiowozie i ruszyli w pościg. W Kobylnicy policjanci zatrzymali karetkę, a w niej 39-letniego mieszkańca Swarzędza.

Mężczyzna został odwieziony do jednostki w Gnieźnie, a później decyzją lekarza trafił do szpitala. Prawdopodobnie dziś zostanie przesłuchany.
Powrót na górę strony