Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował sąsiada łopatą

Data publikacji 09.07.2008

Policjanci z komisariatu w Tyczynie zatrzymali mężczyznę, który kilkakrotnie uderzył łopatą swojego sąsiada. Poszkodowany, u którego lekarz stwierdził ranę ciętą i złamanie dwóch żeber, pozostał w szpitalu na obserwacji. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w poniedziałek, 7 lipca około godziny 18. 67-letni mieszkaniec Tyczyna obrzucił bez wyraźnego powodu kamieniami spacerujących w pobliżu jego zabudowań członków rodziny swojego sąsiada. Po powrocie do domu zięć opowiedział swojemu teściowi o przykrym zdarzeniu, jakie go spotkało. Ten natychmiast poszedł do sąsiada, aby wyjaśnić i ustalić co mogło go skłonić do takiego zachowania. Gdy mężczyzna zbliżył się do jego domu, sąsiad wyszedł z garażu trzymając w rękach łopatę, przeszedł za bramę wjazdową do posesji, podbiegł do niego i łopatą uderzył go w klatkę piersiową.

Zaatakowany mężczyzna, niespodziewający się takiego przywitania, zaczął uciekać. Napastnik gonił go jeszcze kilka metrów po czym zawrócił. Poszkodowany zdołał jeszcze dojść do swojego domu, skąd karetką pogotowia został przewieziony do szpitala Po badaniach lekarz stwierdził u niego ranę ciętą i złamanie dwóch żeber. Mężczyzna pozostał w szpitalu na obserwacji.

Wczoraj policjanci zatrzymali sprawcę napaści. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Śledczy ustalają też motywy jego działania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony