Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na sklep z pończochą na głowie i ukradł 10 tys. zł - zatrzymali go kryminalni

Data publikacji 12.03.2024

Słubiccy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy w jednym z lokalnych sklepów. Łupem złodzieja, który napadł na lokal z pończochą na głowie, padło około 10 tysięcy złotych. Dzięki zabezpieczonym dowodom i skutecznej pracy śledczej ustalono 44-latka, który usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież i zniszczenie mienia w jednym ze sklepów w Słubicach. 44-latek posiadając zakrytą pończochą twarz wbiegł do sklepu krzycząc do sprzedawczyni, że ma mu dać pieniądze. Mężczyzna używając siły wyrwał kasjerce telefon i rzucił nim o podłogę. Następnie dokonał kradzieży gotówki z kasy.

Właściciel sklepu przekazał funkcjonariuszom informacje o tym zdarzeniu oraz nagranie ze sklepowego monitoringu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zaczęli ustalać tożsamość podejrzanego mężczyzny i szybko dotarli do 44-letniego słubiczanina, którego zatrzymali w jego mieszkaniu. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli spodnie oraz rękawiczki, w których podejrzany dokonał kradzieży.

W piątek, 08.03.2024 r., policjanci wykonywali z zatrzymanym mężczyzną dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej. Przestępstwo te jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także część skradzionej gotówki.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony