Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł na słup, nie chciał zejść. Pomogli policyjni negocjatorzy

Data publikacji 13.03.2024

Spokój i opanowanie służb, a przede wszystkim skuteczne działanie zespołu negocjatorów doprowadziły do bezpiecznego sprowadzenia na ziemię mężczyzny, który wszedł na słup energetyczny. Jeden nieprzemyślany ruch mógł spowodować, że ta interwencja mogła skończyć się tragicznie. Profesjonalizm funkcjonariuszy doprowadził ją do szczęśliwego zakończenia.

We wtorek (12 marca) około godziny 15 gorzowscy policjanci zostali wezwani na ulicę Olimpijską. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wszedł na słup energetyczny i nie chce zejść. Już kilka minut później patrol funkcjonariuszy był na miejscu. Policjanci wraz ze strażakami zabezpieczyli miejsce, służby energetyczne odłączyły prąd. Funkcjonariusze chcieli spokojnie porozmawiać z mężczyzną, który znajdował się kilkanaście metrów nad ziemią. Próby namówienia go na zejście nie dały jednak oczekiwanego rezultatu.

Na miejsce wezwano zespół negocjatorów wraz z psychologiem. Z pomocą strażackiego wysięgnika funkcjonariusze wjechali do góry, by porozmawiać z mężczyzną. Przekonywali go, by zjechał z nimi na dół. Negocjacje trwały kilkadziesiąt minut. W takich sytuacjach zawsze niezbędny jest spokój, opanowanie i przemyślenie każdego ruchu. Ostatecznie po godzinie 19 praca zespołu doprowadziła do tego, że mężczyzna wszedł do kosza podnośnika i bezpiecznie zjechał na dół, a następnie został przekazany pod opiekę pogotowia.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy:

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.

116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kc)

Powrót na górę strony