Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarz okradał sklep

Data publikacji 09.07.2008

Policjanci z Katowic zatrzymali 33-letniego ochroniarza jednego z katowickich hipermarketów oraz jego 33-letniego wspólnika. Mężczyźni kradli ze sklepu sprzęt rtv. Podczas kradzieży ochroniarz pilnował bramek, przez które przechodzili klienci bez zakupów. Tą drogą sklep opuszczał też jego wspólnik z wózkiem wypełnionym sprzętem. Sklep oszacował straty na ponad 30 tys. złotych. Zatrzymanym złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

33-letni katowiczanin zatrudnił się w sklepie ze sprzętem rtv jako ochroniarz. Pracując w hipermarkecie wpadł na pomysł szybkiego wzbogacenia się. Pilnując bramek dla klientów, którzy wychodzili ze sklepu bez zakupów, sprawdzał, czy nie wynoszą towarów nie płacąc za nie. Tą drogą sklep opuszczał też jego znajomy. Jego wózek zawsze wypełniony był sprzętem rtv. W ten sposób nieuczciwy ochroniarz i jego wspólnik ukradli m.in.: telewizory i sprzęt agd o wartości ponad 30 tys. złotych.

Informacje o złodziejskim duecie przekazane zostały policjantom przez kierownictwo sklepu. Ich przestępcze działania zarejestrowane zostały przez system monitoringu. 33-letni ochroniarz został zatrzymany wczoraj w miejscu pracy. Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił jego 33-letni wspólnik. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli trzy skradzione telewizory. Obu podejrzanym, którzy trzykrotnie okradli hipermarket, grozi 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony