Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnych oszustów, którzy za pomocą kodów BLIK wypłacali pieniądze z bankomatów

Data publikacji 14.03.2024

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, którzy podając się m.in. za pracowników jednego z portali ogłoszeniowych wyłudzali kody BLIK, a następnie wypłacali cudze środki pieniężne z bankomatów zlokalizowanych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Straty pokrzywdzonych mogą sięgać kwoty co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyznom za tego typu przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu od pewnego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą oszustw popełnianych na szkodę różnych osób. Funkcjonariusze na podstawie działań operacyjnych zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z Białorusi w wieku 26 i 36 lat, którzy działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem nieustalonych osób poprzez wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego celu wypłaty środków z rachunków bankowych za pomocą przekazywanych przez nie kodów BLIK. Przestępcy mieli podawać się m.in. za pracowników jednego z portali ogłoszeniowych.

Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie telefony komórkowe, karty SIM, karty bankomatowe, środki pieniężne oraz środki odurzające.

Funkcjonariusze cały czas ustalają osoby, które mogą być pokrzywdzone w tej sprawie. Policjanci analizują zebrany materiał dowodowy i sprawdzają czy podejrzani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za oszustwo nawet do lat 8.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnych oszustów, którzy za pomocą kodów BLIK wypłacali pieniądze z bankomatów

Pobierz plik Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnych oszustów, którzy za pomocą kodów BLIK wypłacali pieniądze z bankomatów (format mp4 - rozmiar 24.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony