Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka w czasie wolnym od służby pomogła uczestnikom zdarzenia

Data publikacji 14.03.2024

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w czasie wolnym od służby, jadąc swoim autem była świadkiem zdarzenia drogowego, do którego doszło w Jarosławiu. W związku z tym, że na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych, funkcjonariuszka pomogła opuścić pojazd kierującej, natychmiast udzieliła jej pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

Policjant podejmuje interwencję nie tylko w czasie pełnienia służby, ale także po jej zakończeniu. Właśnie taką postawą wykazała się st. sierż. Karolina Jagieła - policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, która pomogła poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariuszka, będąc w czasie wolnym od służby, była świadkiem zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Legionów w Jarosławiu.

W związku z tym, że na miejscu nie było służb ratowniczych, policjantka natychmiast się zatrzymała, aby sprawdzić, czy osoby w nim uczestniczące nie potrzebują pomocy. W jednym z pojazdów znajdowała się kobieta z 3-letnim dzieckiem. W drugim pojeździe kierująca nie mogła opuścić samochodu z uwagi na uszkodzone drzwi. Funkcjonariuszka pomogła jej bezpiecznie wydostać się z pojazdu, drzwiami od strony pasażera i udzieliła jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Po upewnieniu się, że uczestnicy zdarzenia nie są zagrożeni, zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

Kobiety były zdenerwowane, roztrzęsione i poprosiły policjantkę o pomoc w zgłoszeniu zdarzenia. Funkcjonariuszka powiadomiła dyżurnego jarosławskiej jednostki, poinformowała o utrudnieniach w ruchu spowodowanych przez uszkodzone pojazdy oraz o zagrożeniu bezpieczeństwa w związku z wyciekiem płynów z pojazdów.

Do czasu przyjazdu policji i straży pożarnej, zaopiekowała się uczestnikami zdarzenia.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony