Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli niemal 6 kilogramów narkotyków i zatrzymali 2 osoby

Data publikacji 14.03.2024

Wspólne działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie doprowadziły do zarekwirowania blisko 6 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Za ich posiadanie funkcjonariusze zatrzymali 26 i 28-latka z powiatu krakowskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Starszy z nich trafił na 3 miesiące do aresztu, młodszy został oddany pod dozór Policji. Grozi im do 12 lat wiezienia.

12 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzili wspólne działania pod jednym z adresów na terenie powiatu krakowskiego. Do działań zaangażowany został pies służbowy, specjalizujący się w tropieniu narkotyków. Realizacja poprzedzona była wcześniejszymi czynnościami policjantów, mającymi na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, w ramach których ustalili, że na terenie tej posesji, w warsztacie samochodowym, mogą być przechowywane środki odurzające.

Na miejscu kryminalni zastali 26 i 28-latka, którzy na ich widok zachowywali się bardzo nerwowo. Dodatkowo wewnątrz warsztatu wyczuwalna była woń marihuany. Mając podejrzenie, że znajdują się tam środki odurzające, policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia oraz pojazdy zaparkowane na terenie posesji, ujawniając znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających. Cześć narkotyków ukryta była w warsztacie, a kolejne w dwóch zaparkowanym na terenie tej posesji pojazdach, użytkowanych, jak policjanci ustalili, przez 28-latka. W trakcie dalszych czynności policjanci udali się na przeszukania do miejsc zamieszkania mężczyzn, ujawniając u starszego z nich kilka gramów mefedronu.

Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 4,6 kilograma marihuany i 900 gramów mefedronu, ponad 250 gramów metamfetaminy oraz kilka gramów substancji w postaci zbrylonych tabletek. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Wczoraj (13 marca 2024) w Prokuraturze Rejonowej Kraków–Krowodrza podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, z tym że starszy z nich posiadał blisko 4,6 kg marihuany, 890 gramów mefedronu i 207 gramów metamfetaminy, a młodszy 46 gramów metamfetaminy i kilka gramów marihuany.

Wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Z kolei wobec 28-latka sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Pozostałe ujawnione substancje zostały przekazane do badań celem ustalenia ich składu oraz potwierdzenia czy ich posiadanie jest zabronione.

(KWP w Krakowie / kc)

  • Narkotyki w woreczkach leżą na blacie
  • Dwa wysokie worki z marihuaną
  • Policjant prowadzi zatrzymanego przez korytarz
  • Worek pełny marihuany
  • Woreczki z narkotykami
  • policjanci prowadzą zatrzymanego przez korytarz

Film Policjanci zabezpieczyli niemal 6 kilogramów narkotyków i zatrzymali 2 osoby

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli niemal 6 kilogramów narkotyków i zatrzymali 2 osoby (format mp4 - rozmiar 7.52 MB)

Powrót na górę strony