Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał problem z wymianą koła, pomogli mu policjanci z drogówki

Data publikacji 14.03.2024

Policjanci z ruchu drogowego podczas patrolu zobaczyli, że na pasie ruchu Trasy Kaszubskiej stoi na światłach awaryjnych osobowy volkswagen. Okazało się, że w pojeździe przebita jest opona. Z uwagi na złe warunki pogodowe oraz uniknięcie utrudnień w ruchu drogowym, funkcjonariusze pomogli zepchnąć samochód na wyłączony pas ruchu, po czym jeden z mundurowych wymienił koło w volkswagenie.

W poniedziałek (11 marca) przed 16.30 podczas patrolowania Trasy Kaszubskiej, policjanci z gdyńskiej drogówki zobaczyli na wysokości wjazdu na drogę S7 w kierunku Gdyni osobowego volkswagena, który stał z włączonymi światłami awaryjnymi. Funkcjonariusze zatrzymali się, żeby sprawdzić, co jest przyczyną postoju kierowcy. Okazało się, że w volkswagenie była przebita lewa przednia opona, a 28-letni kierowca potrzebował pomocy technicznej.

Z uwagi na fakt, że pojazd stał na skrajnym lewym pasie, co powodowało o tej godzinie utrudnienia w ruchu, ponadto padał deszcz i warunki atmosferyczne były trudne, mundurowi wstrzymali na chwilę ruch na drodze, aby bezpiecznie pomóc mężczyźnie przemieścić pojazd na wyłączony pas ruchu. Dzięki temu kierujący uniknęli korków. Jeden z kierowców zatrzymał się i udostępnił drewniany klin, który był niezbędny do wymiany koła. Policjant wymienił w volkswagenie koło na zapasowe i dzięki temu 28-latek mógł dalej ruszyć w drogę.

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony