Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczyła się każda sekunda. Pierwsi na miejscu byli ostrowscy policjanci

Data publikacji 15.03.2024

St. post. Kamil Murzyn i st. post. Kamil Faryn z ostrowskiej „patrolówki” jako pierwsi pojawili się na miejscu, gdzie zagrożone mogło być ludzkie życie. Odnaleziony przez nich mężczyzna był nieprzytomny. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej. Ich szybka reakcja przyczyniła się do uratowania jego życia.

W trakcie codziennej służby policjanci interweniują w różnych sytuacjach, wiele z nich dotyczy zdarzeń, gdzie bezpośrednio zagrożone jest życie ludzkie. Do takiej sytuacji doszło w środę (13.03.2024) po południu. Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie z nr alarmowego 112 o mężczyźnie, którego życie może być zagrożone. Pod adres, z którego nastąpiło połączenie z nr alarmowym 112, pierwsi przyjechali policjanci z wydziału patrolowego ostrowskiej komendy st. post. Kamil Murzyn oraz st. post. Kamil Faryn.

Z obecną na miejscu kobietą ustalili, że prawdopodobnie takie zgłoszenie mógł wykonać jej były mąż. Policjanci sprawdzili m.in. garaż na posesji i tam znaleźli siedzącego mężczyznę. Był nieprzytomny, ale oddychał, a jego tętno było wyczuwalne. Policjanci przystąpili do udzielania pomocy mężczyźnie. Mundurowi udrożnili drogi oddechowe mężczyźnie i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Do momentu przyjazdu załogi pogotowia monitorowali jego funkcje życiowe. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala na badania.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony