Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz ciężarówki zatrzymany przez policjantów z KMP w Lublinie

Data publikacji 15.03.2024

37-latek podpalił ciężarówkę o wartości ponad 300 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku w Lublinie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z "mienia" KMP w Lublinie. W ramach poręczenia majątkowego, zabezpieczony został jego samochód. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Lublinie doszło do podpalenia ciągnika siodłowego. Sprawca miał wybić szybę w pojeździe, a następnie polać go łatwopalną substancją i podpalić. Ciężarówka spłonęła doszczętnie. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

Policjanci z "mienia" KMP w Lublinie w wyniku prowadzonego postępowania ustalili podejrzewanego o ten czyn 37-letniego mieszkańca gminy Łęczna. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Był już wcześniej wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe.

dwaj nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę - widok z tyłu

W  ramach poręczenia majątkowego został mu zabezpieczony samochód. Będzie musiał również wpłacić 10 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.

Za zniszczenie mienia grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony