Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie, udzielił pomocy potrąconej dziewczynce

Data publikacji 18.03.2024

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Potrzeba niesienia pomocy czy podjęcia interwencji może pojawić się w każdym momencie. Z taką sytuacją spotkał się funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Radymnie. Wracając po służbie do domu, najechał na zdarzenie drogowe. Policjant, który z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, zadbał o bezpieczeństwo na miejscu i fachowo udzielił pierwszej pomocy potrąconej na przejściu dla pieszych 11-letniej dziewczynce.

W piątek, 15 marca przed godziną 15.00, na ul. Lwowskiej w Radymnie, kierujący audi, 68-letni mieszkaniec gminy Radymno, potrącił przechodząca przez przejście dla pieszych 11-letnią dziewczynkę. Świadkiem tego zdarzenia był sierż. szt. Łukasz Mróz, policjant pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Radymnie. Funkcjonariusz wracał tą trasą do domu, po zakończonej służbie.

Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych. Policjant, widząc, że doszło do potrącenia dziecka, zadbał o bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia. Funkcjonariusz, który jest również ratownikiem medycznym, fachowo udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej 11-latce, do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia ratunkowego.

Nastolatka trafiła do szpitala. Na szczęście dziewczynka nie doznała poważnych obrażeń, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Policjanci ustali, że kierujący audi był trzeźwy.

Mundurowi apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy - chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony